[34] : 1/4 finału Pucharu Orientyki

Kolejna faza Pucharu Orientyki rozpoczęta! Na placu boju pozostało już tylko 8 drużyn, emocji coraz więcej a rywalizacja robi się coraz bardziej zacięta. Wczoraj zostały rozegrane pierwsze mecze 1/4 finału, zapraszam do relacji z tych spotkań.

Procentowe szanse poszczególnych drużyn są moją subiektywną opinią.

Rewanże 29 marca.

Saint – Vienbien 2:2 Olympiakos Gerandum

Bardzo wyrównane spotkanie, choć w drugiej połowie nieznacznie przeważali garapeńczycy. Olympiakos otworzył wynik w 15. minucie, ale Święci minutę przed przerwą strzelili wyrównującego gola. W 55. minucie gracze z Vienbien objęli prowadzenie, ale chyba za bardzo się z niego cieszyli bo już 2 minuty później Olympiakos wyrównał stan meczu i ten wynik utrzymał się do końca spotkania.

Szanse na awans są bardzo wyrównane, z minimalnym wskazaniem na Olympiakos. Rewanż będą grać u siebie i są w lepszej sytuacji po strzeleniu w tym meczu bramek na wyjeździe.

Szanse na awans Saint – Vienbien : 48%
Szanse na awans Olympiakosu: 52%

KS Morscy Vihren 1:2 Sclav Vronenberg

Mimo wyraźnej przewagi Morskich w posiadaniu piłki, to goście mieli więcej sytuacji strzeleckich i wykorzystali je w 12. i 35. minucie. Gospodarze wykorzystali natomiast jedną sytuacje strzelecką tuż przed przerwą strzelając bramkę kontaktową. Po zmianie stron można było odnieść wrażenie że obu drużynom zależy na utrzymaniu tego wyniku, gdyż przez 45 minut wykonali tylko po jednym strzale na bramkę (niecelnym)

Po zwycięstwie w pierwszym meczu większe szanse na awans ma Sclav, w rewanżu na pewno pomagać mu będzie doping własnych kibiców. Jednak zaliczka bramkowa jest mała i Morscy mogą się pokusić o zaryzykowanie ataku i ostatecznie wygrać dwumecz.

Szanse na awans Morskich: 45%
Szanse na awans Sclava: 55%

NK Spartak Njitica 3:1 Odeza Kapaxonea

Gospodarze przeważali w każdym aspekcie, już pierwsza akcja spotkania zakończyła się umieszczeniem piłki w siatce gości. Wilki podwyższyły prowadzenie w 25. minucie po strzale z rzutu wolnego. Po przerwie swój jedyny strzał na bramkę zamienili surmeńczycy, ale już dwie minuty później njiticzanie sprowadzili ich na ziemię podwyższając na 3:1 i takim wynikiem zakończyło się też spotkanie.

Rozsądek i wyniki ligowe podpowiadają że zdecydowanym faworytem do awansu jest Spartak, jednak Puchar rządzi się swoimi prawami i wszystko może się tu zdarzyć. Drużyna ze Slawonii na pewno będzie bardzo uważać aby nie dołączyć do niechlubnego grona faworytów wyeliminowanych przez dużo słabszy zespół. Z drugiej strony Odeza nie ma nic do stracenia, więc może przypuścić szaleńczy atak i sprawić niespodziankę.

Szanse na awans Spartaka: 60%
Szanse na awans Odezy: 40%

Inter Gerandum 2:1 Modena Clube FC

Pierwszy mecz klubu z Rotrii  był niezwykle emocjonujący. Niestety jednak emocje skumulowały się w pierwszej połowie: w przeciągu trzech minut Inter strzelił dwie bramki, a zaledwie dwie minuty później Modena zdobyła bramkę kontaktową. W drugiej połowie gospodarze nie stworzyli sobie żadnej szansy na gola, a zawodnicy z Rotrii mimo znacznej przewagi Interu w posiadaniu piłki zmontowali trzy szanse bramkowe, niestety żadnej nie wykorzystali. Martwią kontuzje dwóch graczy z Modeny, ale na rewanż powinni być już gotowi do gry.

W tej parze najtrudniej wytypować mi faworyta do awansu. Przed spotkaniem w Gerandum pewnie postawiłbym większość pieniędzy na Inter, ale we wczorajszym spotkaniu rotryjczycy zaimponowali mi swoją wolą walki i umiejętnością konstruowania akcji. Uskrzydleni dopingiem kibiców i radami nowego menedżera mogą sprawić niespodziankę.